Κατοστάρα πριν τον ΠΑΟΚ για την Τενερίφη

Από sdna.gr: Ισοπεδωτική ήταν με αντίπαλο την Βαλένθια η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Basketball Champions League Τενερίφη, η οποία σημείωσε κατοστάρα (100-66) σε μία φανταστική από πλευράς της εμφάνιση.
Πηγή: sdna.gr

Mόλις ένα δεκάλεπτο ήταν ανταγωνιστική η απογοητευτική την φετινή σεζόν Βαλένθια. Μετά το επιμέρους 24-27, οι φιλοξενούμενοι κατέρρευσαν με το ταμπλό στο δεύτερο ημίχρονο να καταγράφει σκορ 50-26 υπέρ της Τενερίφης!

Για τους νικητές που ανέβηκαν στο 6-3 στην τρέχουσα ACB κορυφαίος ήταν ο Χαβιεέ Μπεϊράν με 21 πόντους και 8 ριμπάουντ. Από πλευράς Βαλένθια (4-5) Ντούμπλιεβιτς και Γκαρσία σημείωσαν από 17 πόντους.

Η αήττητη στο BCL Τενερίφη θα υποδεχτεί τον ΠΑΟΚ (21/11, 21:30) για την 7η αγωνιστική.