Με... υπογραφή Κόντε (video)

Από novasports.gr: Χάρη σε ένα υπέροχο γκολ του Πέδρο Κόντε, ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Καρπενήσι.
Πηγή: novasports.gr

Οι Ηπειρώτες ήταν σαφώς ανώτεροι στο πρώτο 45λεπτο της αναμέτρησης και πέρα από το γκολ (28') του Ισπανού επιθετικού, είχαν ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία για να κάνουν δύο τα τέρματα τους. Συγκεκριμένα, στο 37' ο Κόντε έβγαλε συστημένη σέντρα στον αμαρκάριστο Πήλιο, όμως εκείνος δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Μία κλασική ευκαιρία είχε και ο Λεβαδειακός στο πρώτο ημίχρονο, όταν στο 44' ο Όμο βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή, όμως η κεφαλιά του σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη οι δύο προπονητές ανακάτεψαν τις ενδεκάδες τους, δίνοντας χρόνο συμμετοχής στους περισσότερους διαθέσιμους παίκτες και ο ρυθμός χάλασε. Έτσι, η μοναδική αξιοσημείωτη φάση ήταν για τον Λεβαδειακό με ένα σουτ του Κούζικ (79') το οποίο εξουδετέρωσε ο Μπάγιτς.