Mπούκαρε στο γήπεδο ο Κούγιας

Από inpaok.com : Χωρίς νικητή αλλά με... παρατράγουδα ολοκληρώθηκε το φιλικό της Λάρισας με τη Λαμία. Και αυτό διότι ο ιδιοκτήτης των «βυσσινί» μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ώστε να διαμαρτυρηθεί στον διαιτητή για ένα μαρκάρισμα του Ασίγκμπα.
Πηγή: inpaok.com

Το ματς ήταν ισορροπημένο, ωστόσο ο Ασίγκμπα έβαλε... φωτιά. Ο Αφρικανός στόπερ έκανε ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Ντοντό στο 58ο λεπτό, κάτι που έκανε έξαλλο τον Αλέξη Κούγια, ο οποίος μπούκαρε στο γήπεδο και διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή Βαγγέλη Γρατσάνη.

Στα αμιγώς αγωνιστικά, ο Ντέλετιτς στο 74' έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΛ, με τον Πόντλογκαρ να διαμορφώνει το τελικό 1-1 δέκα λεπτά αργότερα.

Λάρισα (Αντρέ Πάους): Μπόζοβιτς, Φάρκας, Ζίζιτς, Ρέντζας, Γουάλας, Φατιόν, Αναστασόπουλος, Ντοντό, Ντέλετιτς, Κρίζμαν, Ναζλίδης.

Έπαιξαν και οι: Κρητικός, Περόνε, Αγρόδημος, Καλύβας

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Αναστασιάδης, Παντελιάδης, Κουτρομάνος, Βασιλαντωνόπουλος, Ακόστα, Όμο, Μπλάζιτς, Βουό, Μπουλούλης, Ασίγκμπα.

Έπαιξαν και οι: Παπαδόπουλος, Κουκόλης, Παπαργυρίου, Καραγιάννης, Πόντλογκαρ, Τσούκαλος, Φράγκος, Τσέλιος, Πατσαρούχας, Μανιάς