Η δεύτερη απευθείας αποβολή του Βίτορ στον ΠΑΟΚ

Από contra.gr: Ο Μιγκέλ Βίτορ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με την Σπάρτακ Τρνάβα.
Πηγή: contra.gr

Θυμηθείτε σε ποιο παιχνίδι του "Δικεφάλου" είχε δεχθεί ξανά απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ο Πορτογάλος κεντρικός αμυντικός υπέπεσε σε ένα παιδαριώδες λάθος στην άμυνα, κάνοντας άσχημο κοντρόλ και χάνοντας τη μπάλα από τον Μίκοβιτς. Ο παίκτης της Σπάρτακ έφυγε μόνος του προς την περιοχή του "Δικεφάλου" και ο Βίτορ τον τράβηξε από πίσω ανατρέποντάς τον, με συνέπεια να αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή του αγώνα. Άφησε έτσι την ομάδα του με παίκτη λιγότερο σχεδόν για όλο το ματς.

Ο Βίτορ είχε δεχθεί απευθείας κόκκινη κάρτα σε αγώνα του ΠΑΟΚ με τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Τούμπα, στις 23 Μαρτίου του 2014. Τότε, είχε πετάξει τη μπάλα πάνω στον Κοροβέση στο 32ο λεπτό και αποβλήθηκε απευθείας. Βέβαια και εκείνο το ματς είχε ευτυχή κατάληξη για τον "Δικέφαλο", καθώς είχε κερδίσει με ανατροπή 2-1 τους Ηπειρώτες.