Το... κορυφαίο πρώτο δεκάλεπτο του ΠΑΟΚ

Από contra.gr: Ο ΠΑΟΚ στο ματς με τον Πανιώνιο πέτυχε 26 πόντους ως το 10' και πραγματοποίησε το πιο παραγωγικό του πρώτο δεκάλεπτο φέτος σε όλα του τα παιχνίδια όλων των διοργανώσεων.
Πηγή: contra.gr

Στο ματς με τον Πανιώνιο ο ΠΑΟΚ κατάφερε από νωρίς να ξεφύγει στο σκορ και σε αυτό έπαιξε ρόλο η απόδοσή του στο πρώτο δεκάλεπτο. Με την ολοκλήρωση αυτού, ο "Δικέφαλος" ήταν μπροστά με 26-13 και έτσι στη συνέχεια τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα σχετικά με την υπόθεση νίκη.

Μάλιστα ο ΠΑΟΚ στον αγώνα του Σαββάτου (28/2) με αυτούς τους 26 πόντους που πέτυχε έως το 10', έκανε το καλύτερό του πρώτο δεκάλεπτο από πλευράς σκοραρίσματος όσον αφορά όλα τα παιχνίδια που έχει δώσει φέτος σε όλες τις διοργανώσεις (πρωτάθλημα, Eurocup και Κύπελλο).

Πλέον, η δεύτερη καλύτερη επίδοση αναφορικά με το πιο παραγωγικό πρώτο δεκάλεπτο της σεζόν είναι στα ματς κόντρα σε Κολοσσό (στη Ρόδο) και Καρσίγιακα (στο "Παλατάκι"), όταν ο "Δικέφαλος" ως το 10' είχε πετύχει 24 πόντους.