Το σερί του Λίνο

Ο Ρατς είναι αλήθεια ότι έκανε τους φίλους του ΠΑΟΚ να έχουν ξεχάσει τον ποδοσφαιριστή Λίνο. Η αλήθεια είναι ότι ο Βραζιλιάνος παραμένει στις καρδιές των φίλων του Δικεφάλου για τον χαρακτήρα του, τον επαγγελματισμό του αλλά και την προσφορά του στην ομάδα. Τι κάνει όμως στην Ακαδέμικα ο Άλβες; Παίζει; Η αλήθεια είναι ότι χρειάστηκε ένα μεγάλο διάστημα για να καλύψει το χαμένο έδαφος και να είναι πανέτοιμος να αγωνιστεί. Και πλέον βγάζει 90λεπτα! Σε τρεις αγώνες, τους τελευταίους του πρωταθλήματος έπαιξε και δεν έγινε αλλαγή και στα τρια ματς. Από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό έπαιξε. Η αρχή έγινε στα τέλη Οκτωβρίου όταν έπαιξε κόντρα στην Αρούκα εκτός έδρας με την ομάδα του να κερδίζει με 1-0. Ακολούθησε η εντός έδρας ισοπαλία με την Μορεϊρένσε (0-0) στις 5 Οκτωβρίου. Στην τελευταία αγωνιστική ο Λίνο έπαιξε και πάλι για ενενήντα λεπτά αλλά η ομάδα του ηττήθηκε με 1-0 από την Νασιονάλ Μαδέιρα.
Πηγή: paokrevolution.net