«Δεν υπάρχει αυτό το πέναλτι»

Αδικεί το σκορ την ομάδα της Βέροιας απέναντι στον Ολυμπιακό. Δεν υπήρχε το πέναλτι που δόθηκε υπέρ του.
Πηγή: paokweb.gr

Ο Γιώργος Γεωργιάδης μίλησε στην κάμερα της NOVA για την ήττα από τον Ολυμπιακό με 3-0. Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ δήλωσε πως το σκορ τους αδικεί με την εμφάνιση που έκαναν, ενώ ο Καλστάς σχολίασε το πεναλτι που ανακάλυψε ο διαιτητής.

Ο Γεωργιάδης ανέφερε: «Έχει σημασία το σκορ αλλά δεν αξίζαμε το 3-0. Σταθήκαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο και αν εξαιρέσουμε το δοκάρι του Μήτρογλου δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα. Από το πέναλτι και μέχρι το 88′ ήμασταν πολύ καλοί.

Θα μπορούσαμε να κάνουμε και κάποιες ευκαιρίες μπροστά , μας αδικεί το σκορ. Παίζουμε ψηλά στο γήπεδο σε όλα τα παιχνίδια, το κάναμε και με τον Ολυμπιακό που είναι μεγάλη ομάδα και δεν του αφήσαμε πολλούς χώρους. Κάναμε το παιχνίδι μας και αν εξαιρέσουμε τα τελευταία λεπτά πήγαμε καλά».