Πήρε το προβάδισμα η Παρτιζάν

Σημαντικό προβάδισμα πήρε η Παρτιζάν Βελιγραδίου μέσα στην Βουλγαρία επί της Λουγκοντόρετς, μετά το τελικό 0-0 στην αποψινή τους αναμέτρηση για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.
Πηγή: paokweb.gr

Πλούσιο σε θέαμα και φάσεις και από τις δύο ομάδες το πρώτο ημίχρονο στην Βουλγαρία, αυτό που έλειπε όμως ήταν το γκολ που θα άνοιγε περισσότερο το παιχνίδι. Καλός ρυθμός στα πρώτα 45 λεπτά και όμορφο θέαμα τόσο από την ομάδα της Σερβίας, όσο και από τους Βούλγαρους. Αντιστρόφως ανάλογο ήταν το δεύτερο ημίχρονο, όπου η απόδοση των παικτών έπεσε κατακόρυφα και το θέαμα περιορίστηκε σημαντικά.

Βέβαια το τελικό 0-0 μόνο την Παρτιζάν βολεύει, καθώς παίρνει το προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού αγώνα στην Σερβία, με φόντο τα play-off του Champions League. Αξίζει να σημειωθεί πως στο γήπεδο της Λουγκοντόρετς βρέθηκαν και περίπου 500 οπαδοί της Παρτιζάν.