Δεν τα κατάφερε στην Δράμα ο ΠΑΟΚ

Από acpaok.gr: Για την 16η αγωνιστική της Handball Premier, το τμήμα χάντμπολ ανδρών ταξίδεψε στην Δράμα όπου και γνώρισε την ήττα με 33-28.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ με τον Κυπραίο. Στη συνέχεια το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι μέχρι το 11-11. Μετά από κείνο το σημείο, ο Δικέφαλος ανέβασε την απόδοση του, παίρνοντας προβάδισμα τριών τερμάτων 12-15. Το ημίχρονο βρήκε τους «μάγκες με τα ασπρόμαυρα» προηγούμενους στο σκορ με δύο τέρματα, 13-15.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μάζεψαν γρήγορα τα δύο τέρματα της διαφοράς και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια. Το τέλος του πρώτου τέταρτου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες στο 22-22. Κάπου εκεί ο ΠΑΟΚ άρχισε να χάνει την επαφή του με το σκορ, μένοντας πέντε λεπτά πριν την λήξη με πέντε τέρματα πίσω, 30-25. Ο Δικέφαλο προσπάθησε να μειώσει γρήγορα ρισκάροντας, ωστόσο δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την ήττα με 33-28.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τους παίκτες του Αλέξη Παπαβασίλη στις 22 Φεβρουαρίου κόντρα στον Φιλίππο Βέροιας εντός έδρας.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-6, 7-8, 9-10, 12-14, 13-15 (ημχ), 15-16, 19-19, 21-22, 26-24, 30-25, 33-28

ΠΑΟΚ (Παπαβασίλης): Π. Κωστακίδης 9, Παλάσκας 7, Μπαλτατζής 1, Κοκώνης 2, Αποστόλου 2, Εμμανουήλ, Γιαννακίδης, Τσαναξίδης 2, Ελευθεριάδης, Θ. Κωστακίδης, Μαστορογιάννης 1, Κυριακίδης, Γιορανίδης, Κυπραίος 1, Κριούτσκοφ 1, Τσέγιοβιτς 2.