Μπάσκετ γυναικών: Σπουδαία νίκη για τις νεάνιδες!

Από acpaok.gr: Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη για το τμήμα νεανίδων μπάσκετ του Συλλόγου μας, το οποίο επικράτησε του Παναθλητικού με 56-54.

Οι παίκτριες του Βασίλη Μασλαρινού είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο κομμάτι του, με μόνο «αγκάθι» την τέταρτη περίοδο, στην οποία απώλεσαν το διψήφιο προβάδισμα που είχαν χτίσει.

Η τέταρτη περίοδος ήταν πραγματικό «ντέρμπι», με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι μέχρι και το 54-54. Το τελικό σκορ που έδωσε και τη νίκη στον ΠΑΟΚ, διαμόρφωσε με καλάθι σε νεκρό χρόνο η Καλλιόπη Μιχαηλίδου.

Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση είναι προγραμματισμένη για τις 4 Φεβρουαρίου απέναντι στον Αστέρα Ιπποδρομίου, καθώς την επόμενη εβδομάδα οι παίκτριες του Δικεφάλου έχουν ρεπό.

Δεκάλεπτα: 14-9, 32-21 , 44–34, 56-54

Διαιτητές: Καντερές-Ντόντης

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός Β.-Αγγελίδης): Κουμαντσιώτου, Λέξα 23(1), Μπουτσούκη 6(2), Σοφιανάκου, Γκατζιώλη, Τζέλου 3, Χατζηδάκη, Κομματά, Μιχαηλίδου Ε. 7(2), Μιχαηλίδου Κ. 17(1)