Ένσταση από τον ΠΑΟΚ

Από sdna.gr:Ένσταση κατά της εγκυρότητας του αγώνα με τον Ολυμπιακό για το ημιτελικό του Λιγκ Καπ κατέθεσε ο ΠΑΟΚ.
Πηγή: sdna.gr

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχει σημαντικά παράπονα από δύο διαιτητικές αποφάσεις στο «χρυσό» σετ του επαναληπτικού ημιτελικού.

Στο 6-10 ενώ οι γηπεδούχοι κέρδισαν τον πόντο και το σκορ θα γινόνταν 7-10, ο Ολυμπιακός ζήτησε βίντεο τσεκ με τους διαιτητές να δίνουν τη λύση της επανάληψης του πόντου.

Κάτι παρόμοιο συνέβη και στο τέλος του επιπλέον σετ που παίχθηκε όταν ο Μάρσαλ κέρδισε τον πόντο για το 9-14 αλλά ζητήθηκε και πάλι το βίντεο τσεκ, με τους διαιτητές να αποφασίζουν και πάλι επανάληψη με το σκορ να γίνεται 8-14.

Την ένσταση υπέγραψε ο αρχηγός του ΠΑΟΚ Θάνος Τερζής αλλά και ο πρόεδρος του ΤΑΠ ΠΑΟΚ Αντώνης Τσαλόπουλος