Πάλεψε όσο μπορούσε…

Από Inpaok.com:Για την πρεμιέρα της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε την ΑΕΚ, στο κλειστό της Νεάπολης. Ο Δικέφαλος, πάλεψε όσο μπορούσε για τη νίκη και παρ' όλο που στο 48' ισοφάρισε σε 16-16 με τον Παπαβασίλη, δεν κατάφερε να περάσει μπροστά και ηττήθηκε με 20-23.
Πηγή: inpaok.com

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με ειδικά στοιχήματα για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ σε κάθε αγώνα της Super League!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ, να είναι αρκετά «σφιγμένος» και η ΑΕΚ προηγήθηκε με 1-3 στο 5' και 2-4 στο 7', με τον Γιάκομπσεν να πρωταγωνιστεί για τους «κιτρινόμαυρους».

Ο ΠΑΟΚ όμως αντέδρασε και με πέντε γκολ από τους Παλάσκα (δύο), Πετρίδη και Κυπραίο (επίσης δύο) πέρασε μπροστά με 7-4 στο 17'. Το παιχνίδι συνέχισε να είναι κλειστό, όμως ο Δικέφαλος, παρέμεινε μπροστά με τρία γκολ (9-6) όμως η «ένωση» μείωσε σε 9-8, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, στο οποίο ο τερματοφύλακας των «ασπρόμαυρων», Νίκος Λοΐζος κατέβασε πραγματικά τα... ρολά.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, η ΑΕΚ ισοφάρισε σε 9-9 και στο 34' πέρασε μπροστά με 9-10. Στο 40' ο Μόγια έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους με 11-14.

Ο Δικέφαλος αντέδρασε και γκολ του Τσεσμετζίδη στο 44' μείωσε στο ένα γκολ (14-15), ενώ στο 48', ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 16-16 με γκολ του Παπαβασίλη, όμως η ΑΕΚ ξέφυγε με τρία γκολ και 16-19 στο 53' και 17-20 στο 55'.

Η ομάδα του Αλέξη Παπαβασίλη δεν κατάφερε να επιστρέψει και οι φιλοξενούμενοι, έφυγαν με τη νίκη, με τελικό σκορ 20-23.

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: 20-23