Ολοκληρώθηκαν τα φιλικά στα Σκόπια- Δήλωση Πελεκίδη

Από acpaok.gr: Με μία νίκη και μία ήττα ολοκλήρωσε το γυναικείο τμήμα χάντμπολ, τα φιλικά στα Σκόπια κόντρα στην Κουμάνοβο.
Πηγή: acpaok.gr

Το Σάββατο η ομάδα μας νίκησε με 31-33 στο πρώτο φιλικό, ενώ στο πρωινό Κυριακάτικο φιλικό γνώρισε την ήττα με 27-24.

Τα παιχνίδια αυτά ήταν «πρόβα τζενεράλε» ενόψει των ευρωπαϊκών παιχνιδιών κόντρα στην Muratpasa BSK στις 13 και 15 Σεπτεμβρίου, στην Βέροια.

Στο αγωνιστικό κομμάτι όσον αφορά το δεύτερο παιχνίδι, ο ΠΑΟΚ παρουσίασε καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι άσχημες επιθετικές επιλογές και τα τέσσερα χαμένα πέναλτι, στάθηκαν σημαντικοί παράγοντες για να μην κάνει ο Δικέφαλος το 2/2 κόντρα στην Κουμάνοβο.

Για τα δύο αυτά φιλικά, ο προπονητής της ομάδας μας, Δημήτρης Πελεκίδης, δήλωσε στο acpaok.gr:

«Ήταν δύο πολύ δυνατά φιλικά απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα. Για εμάς ήταν ένα καλό τεστ ενόψει των ευρωπαϊκών παιχνιδιών. Απομένει μία εβδομάδα για να προετοιμαστούμε όσο καλύτερα γίνεται για τα δύο ματς».