Ποτέ ξανά τέτοια σφαγή!

Από korakiagr.blogspot.gr: Έχουμε δει και έχουμε δει σφαγές ομάδων από διαιτητές στην Ελλάδα, αλλά και στην Ευρώπη.
Πηγή: korakiagr.blogspot.gr

Αυτό που έγινε απόψε στην Ολλανδία από τον Άγγλο διαιτητή Πόουσον σε βάρος του ΠΑΟΚ, δεν έχει προηγούμενο. Σε πολλά σημεία του αγώνα το 100-0 υπέρ του Άγιαξ είναι λίγο για να περιγράψει την κατάσταση μέσα στο γήπεδο.

Το ότι αυτός ο διαιτητής έδωσε τρία πέναλτι κατά του ΠΑΟΚ, δεν είναι ικανό από μόνο του να φανερώσει το μέγεθος της σφαγής μια και τα λάθη σε βάρος της ελληνικής ομάδας ήταν διψήφια, πολλά από τα οποία εξόφθαλμα.

Το αποκορύφωμα όλων το τελευταίο με το χέρι φάουλ εκτός περιοχής στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, όπου από φόβο πλέον μην γίνει το 3-3 ο Άγγλος φεύγει μακριά και σφυρίζει το τέλος χωρίς να κρατήσει και τις καθυστερήσεις.