Τα αποτελέσματα των αντιπάλων

Από acpaok.gr:Ο πυρετός του Champions League ανεβαίνει, με τους αντιπάλους του ΠΑΟΚ να δίνουν τις δικές τους πρόβες τζενεράλε, πριν από τα παιχνίδια στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. To acpaok.gr σας παρουσιάζει αναλυτικά τα αποτελέσματα των αντιπάλων μας στο Champions League. Αναλυτικά: Άντερλεχτ-Ντε Χααχ 0-0 Ο πρώτος αντίπαλος του Δικέφαλου και διοργανώτρια του προκριματικού γύρου του Champions League, Άντερλεχτ, έδωσε φιλικό με την Ολλανδική Ντε Χάαχ. Η Ντε Χάαχ τερμάτισε τέταρτη στο γυναικείο ολλανδικό πρωτάθλημα την περασμένη αγωνιστική περίοδο και κόντρα στις πρωταθλήτριες Βελγίου ήταν αουτσάιντερ. Σε έναν αγώνα με λίγες φάσεις, οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, με τον προπονητή των Βέλγων, Πάτρικ Βάχελ, να χρησιμοποιεί δύο μεικτές ενδεκάδες. Κβίνερ-Γκρίμσταντ 4-0 Το φαβορί του ομίλου για την πρώτη θέση, η νορβηγική Κβίνερ, έδωσε αγώνα για την φάση των «16» του κυπέλλου. Η Κβίνερ που είναι αγωνιστικά έτοιμη καθώς έχει δώσει δέκα παιχνίδια πρωταθλήματος, συνέτριψε την Γκρίμσταντ, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, με 4-0. Τον χορό των γκολ άνοιξε η Αμπραχάμσεν στο 36' λεπτό, με το 1-0 να είναι και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι πρωταθλήτριες Νορβηγίας, ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και με γκολ των Χάνσεν, Θόρσενς και Άσλαντ στο 48ο, 76ο και 86ο λεπτό αντίστοιχα, πήραν την πρόκριση για τα προημιτελικά με εμφατικό τρόπο. Λίνφιλντ-Ντέρι 9-0 Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β. Ιρλανδίας, η Λίνφιλντ συνέτριψε με 9-0 την Ντέρι. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστική καθ'όλη την διάρκεια του αγώνα, απέναντι σε μία αντίπαλο όμως χαμηλής δυναμικότητας. Η Ντέρι σε 12 αγώνες πρωταθλήματος έχει καταφέρει να μαζέψει μόνο τέσσερις βαθμούς και βρίσκεται στην έκτη θέση από τις επτά ομάδες που συμμετέχουν. Αντίθετα, η Λίνφιλντ παραμένει πρώτη, ανοίγοντας μάλιστα και την διαφορά από την δεύτερη Γκλέντοραν στους πέντε βαθμούς.