Ντεμπούτο με ήττα για Ρέι στην Πατσούκα

Από sdna.gr : Πρεμιέρα με ήττα έκανε ο Ροντρίγκο Ρέι στην Πατσούκα, αφού η ομάδα του Αργεντινού πορτιέρε, που ανήκει στον ΠΑΟΚ, ηττήθηκε με 1-3 στην έδρα της από την Λεόν, στην 1η αγωνιστική του μεξικανικού πρωταθλήματος.
Πηγή: sdna.gr

Ο 28χρονος τερματοφύλακας που παραχωρήθηκε με την μορφή του δανεισμού από τον ΠΑΟΚ στην Πατσούκα, πραγματοποίησε το επίσημο ντεμπούτο του, παίρνοντας φανέλα βασικού στην πρεμιέρα του μεξικανικού πρωταθλήματος απέναντι στην Λεόν.

Ο Ρέι δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του να αποφύγει την ήττα, αφού η Λεόν πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο, με τους Σόσα (13ο λεπτό) και Μακίας (38ο λεπτό), να δίνουν... αέρα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους.

Η Πατσούκα κατόρθωσε να μειώσει στο 80ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φράνκο Χάρα, που στο παρελθόν φόρεσε την φανέλα του Ολυμπιακού, με τον Ράμος στο 89' να διαμορφώνει το τελικό 1-3 υπέρ της Λεόν.