Στις 20:00 Τσβόλε-ΠΑΟΚ

Από inpaok.com: Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει την προετοιμασία του στην Ολλανδία και σήμερα (9/7) στις 20:00 (ώρα Ελλάδας) θα δώσει το 3ο φετινό του φιλικό, αντιμετωπίζοντας τη Τσβόλε. Το ματς θα μεταδοθεί απευθείας από το «PAOK TV» μέσω ίντερνετ, αλλά μόνο για τους κατοίκους Ελλάδας, Κύπρου και Αλβανίας.
Πηγή: inpaok.com

Ο Αμπέλ Φερέιρα θα έχει την ευκαιρία να κάνει νέες δοκιμές, όπως στα ματς με Άλκμααρ (ήττα με 1-0) και Νόρτζελαντ (νίκη με 3-0) την προηγούμενη εβδομάδα.

Ο Πορτογάλος τεχνικός συνεχίζει να δουλεύει στο «4-4-2» και αλλάζει από ημίχρονο σε ημίχρονο των φιλικών τεστ όλη την ενδεκάδα, για να τσεκάρει καλύτερα όσους περισσότερους παίκτες μπορεί.

Κάτι ανάλογο αναμένεται να κάνει και σήμερα, στο τελευταίο φιλικό της πρώτης φάσης της προετοιμασίας στην Ολλανδία, καθώς την Πέμπτη (11/7) ο ΠΑΟΚ θα πετάξει για τη Ρουμανία όπου την Παρασκευή (12/7) θα παίξει με την Κλουζ σε ένα επετειακό ματς για τα 100 χρόνια του ρουμανικού συλλόγου.