A+ A A-

Στον 4ο όμιλο του Basketball Champions League ο ΠΑΟΚ

Από paokbc.gr: Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης στο "House of Basketball" της Γενεύης η κλήρωση του Basketball Champions League για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Ο ΠΑΟΚ, ο οποίος συμμετέχει για 4η συνεχόμενη χρονιά στη διοργάνωση, θα βρίσκεται στον 4ο όμιλο της, μαζί με τις Besiktas (Τουρκία), JDA Dijon (Γαλλία), Zaragoza (Ισπανία), Brindisi (Ιταλία) , Neptunas (Λιθουανία) και δύο ομάδες που θα προκύψουν από τους προκριματικούς γύρους (ζευγάρι 12 και ζευγάρι 16).

Στο ζευγάρι 12: H Falco Szombathely (Ουγγαρία) κοντράρεται την CSM CMU Oradea (Ρουμανία) και ο νικητής παίζει με τη BK Ventspils (Λετονία).

Στο ζευγάρι 16: Η Inter Bratislava (Σλοβακία) κοντράρεται με την Fribourg Olympic (Ελβετία) και ο νικητής παίζει με την Telekom Baskets Bonn (Γερμανία).

Το τζάμπολ της φάσης των ομίλων διοργάνωσης είναι προγραμματισμένο για τις 15 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά η κλήρωση των ομίλων αλλά και των προκριματικών:

1ος όμιλος
SIG Strasbourg (Γαλλία)
Τurk Telekom (Τουρκία)
BAXI Manresa (Ισπανία)
Unet Holon (Ισραήλ)
Dinamo Banco di Sardegna Sassari (Ιταλία)
Filo Oostende (Βέλγιο)
Νικητής ζευγαριού 9
Νικητής ζευγαριού 11

2ος όμιλος
ΑΕΚ (Ελλάδα)
Hapoel Jerusalem (Ισραήλ)
Anwil Wloclawek (Πολωνία)
Elan Béarnais Pau-Lacq-Orthez (Γαλλία)
Rasta Vechta (Γερμανία)
BK Bandirma (Τουρκία)
Νικητής ζευγαριού 9
Νικητής ζευγαριού 13

3ος όμιλος
Brose Bamberg (Περιστέρι)
Iberostar Tenerife (Ισπανία)
Nymburk (Τσεχία)
VEF Riga (Λετονία)
Περιστέρι (Ελλάδα)
Gaziantep (Τουρκία)
Νικητής ζευγαριού 10
Νικητής ζευγαριού 15

4ος όμιλος
ΠΑΟΚ (Ελλάδα)
Besiktas (Τουρκία)
JDA Dijon (Γαλλία)
Zaragoza (Ισπανία)
Brindisi (Ιταλία)
Neptunas Klaipeda (Λιθουανία)
Νικητής ζευγαριού 12
Νικητής ζευγαριού 16

1ος προκριματικός γύρος

Inter Bratislava (Σλοβακία)/ Fribourg Olympic (Ελβετία)
Karhu Basket Kauhajoki (Φινλανδία)/ Tsmoki Minsk (Λευκορωσία)
Sodertalje (Σουηδία)/Balkan Botevgrad (Βουλγαρία)
Kapfenberg Bulls (Αυστρία)/ Kyiv Basket (Ουκρανία)
Falco Szombathely (Ουγγαρία)/ CSM CMU Oradea (Ρουμανία)
Z Mobile Pristhina (Κόσοβο)/ Legia Warsaw (Πολωνία)
Benfica (Πορτογαλία) - Donar Groningen (Ολλανδία)
Κεραυνός (Κύπρος)- Bakken Bears (Δανία)
2ος προκριματικός

Νικητής Ζευγάρι 8 – Lietkabelis (Λιθουανία)
Νικητής Ζευγάρι 7 – Mornar Bar (Μαυροβούνιο)
Νικητής Ζευγάρι 2 - Polski Cukier Torun (Πολωνία)
Νικητής Ζευγάρι 5 – Ventspils (Λετονία)
Νικητής Ζευγάρι 3 - Telenet Giants Antwerp (Βέλγιο)
Νικητής Ζευγάρι 4 – San Pablo Burgos (Ισπανία)
Νικητής Ζευγάρι 6 – Nizhny Novgorod (Ρωσία)
Νικητής Ζευγάρι 1 – Telekom Baskets Bonn (Γερμανία)

Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν δικαίωμα να σχολιάσουν.

Τελευταια posts

Τι γραφουν τα ΜΜΕ

  • Για τον ΠΑΟΚ
  • Για τους αντιπαλους
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
MOD_NEWS_PRO_GK4_NSP_PREV MOD_NEWS_PRO_GK4_NSP_NEXT
Training Report

Training Report

16-10-2019 | acpaok.gr

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
MOD_NEWS_PRO_GK4_NSP_PREV MOD_NEWS_PRO_GK4_NSP_NEXT
Χωρίς τρεις η Λαμία

Χωρίς τρεις η Λαμία

14-10-2019 | paok24.com

Τσιμουδιά στον Άρη!

Τσιμουδιά στον Άρη!

07-10-2019 | inpaok.com

Paokmania.Gr - To ανεξάρτητο site των οπαδών του ΠΑΟΚ | All rights reserved.