Το… κάρφωσε ο Κουλούρης

Από inpaok.com: Σε φιλικό αγώνα, ο οποίος είχε χαρακτήρα προπόνησης στο γήπεδο WWNA του Άπελντοορν, η Εθνική Ομάδα νίκησε 2-0 την Global Football Academy, με τον Ευθύμη Κουλούρη να σκοράρει και τους Πέλκα-Πασχαλάκη να αγωνίζονται στο δεύτερο ημίχρονο.
Πηγή: inpaok.com

Tο σκορ για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα άνοιξε στο 31ο λεπτό ο Μασούρας με πλασέ, έπειτα από ατομική προσπάθεια και ασίστ του Σιώπη, που είχε συνδυαστεί με τον Κώτσιρα.

Λίγο πριν από το φινάλε του αγώνα (87'), ο Κουλούρης διαμόρφωσε με κεφαλιά το αποτέλεσμα, ύστερα από σέντρα του Μασούρα κι αφού προηγουμένως η μπάλα είχε περάσει από τα πόδια του Κουρμπέλη, του Φορτούνη, του Κώτσιρα και του Πέλκα.