Εθνική με πολύ… ΠΑΟΚ

Από inpaok.com: Χάρη σε γκολ του Αρσενιάδη στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Εθνική Παίδων αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με το ΕΙΡΕ στην πρεμιέρα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που λαμβάνει χώρα στην Ιρλανδία!
Πηγή: inpaok.com

Οι Ιρλανδοί άνοιξαν το σκορ στο 58' με τον Έβεριτ ωστόσο το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κατάφερε να αποφύγει την ήττα, με τον Νίκο Κεχαγιά να χρησιμοποιεί ως βασικούς τους έξι από τους επτά ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ που βρίσκονται στη διάθεσή του για τη διοργάνωση.

Συγκεκριμένα, στο αρχικό σχήμα βρέθηκαν οι Παναγιώτης Παναγιώτου, Αβεντίς Αβεντισιάν, Βασίλης Γρόσδης, Θωμάς Καραμπέρης, Ιωάννης Καράκουτης και Χρήστος Τζόλης, ενώ στον πάγκο έμεινε ο τερματοφύλακας Κώστας Μπαλωμένος, καθώς προτιμήθηκε ο Κώστας Τζολάκης του Ολυμπιακού.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου της Εθνικής, Βέλγιο και Τσεχία έμειναν στο 1-1 και έτσι όλες οι ομάδες έχουν από έναν βαθμό, με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να προετοιμάζεται πλέον για την αναμέτρηση με το Βέλγιο (Δευτέρα, 19:00).