Υπογραφή Πρίγιοβιτς στον τελικό του Κυπέλλου Σαουδικής Αραβίας

Από sdna.gr: Την υπογραφή του Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς φέρει για την ώρα ο τελικό του Κυπέλλου Σαουδικής Αραβίας, ανάμεσα στην Αλ Ιτιχάντ και την Αλ Τααβόν, αφού ο Σέρβος επιθετικός διαμόρφωσε το 1-0 υπέρ της ομάδας του.
Πηγή: sdna.gr

Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ, πήρε φανέλα βασικού στον τελικό του Κυπέλλου Σαουδικής Αραβίας, βάζοντας μπροστά στο σκορ την Αλ Ιτιχάντ απέναντι στην Αλ Τααβόν στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Πρίγιοβιτς βρέθηκε αφύλαχτος στην περιοχή της Αλ Τααβόν και με καρφωτή κεφαλιά, έστειλα την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του στον μεγάλο τελικό του «King Cup».

To 1-0 είναι και το σκορ ημιχρόνου, έτσι μένει να φανεί το αν ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς θα χαρίσει το τρόπαιο στην Αλ Ιτιχάντ, με το εκπληκτικό γκολ που σημείωσε.