Νίκη για τον ΠΑΟΚ Mateco!

Aπό acpaok.gr: Εύκολη επικράτηση για τον Κυπελλούχο και πρωτοπόρο Δικέφαλο επί του HONDA Πανοράματος, τον οποίο και κέρδισε στο κλειστό της Μίκρας με τελικό σκορ 32-19, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Ο ΠΑΟΚ Mateco συνέχισε την ξέφρενη πορεία του στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος και είναι έτοιμος να μπει στα play-offs με αέρα πρωταθλητή.

Τα κορίτσια του Δημήτρη Δημητρούλια πήγαν στα αποδυτήρια, προηγούμενα με 15-7, και στο δεύτερο ημίχρονο ''καθάρισαν'' την υπόθεση νίκη με τελικό σκορ 32-19.

Στο διά ταύτα, ο Δικέφαλος, με τη γνωστή συνταγή της άμυνας "τανάλια", η οποία δίνει πλουραλισμό επιθετικών λύσεων, κατέκτησε ακόμη μία νίκη και ετοιμάζεται για την τελική ευθεία του πρωταθλήματος.

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 7-1, 11-3, 12-5, 13-6, 15-7 (ημχ) 18-7, 22-8, 25-10, 28-12, 31-16, 32-19

ΠΑΟΚ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Ευμορφίδου, Χατζηπαρασίδου 11, Παναγιωτίδου 1, Γκάτζιου 5, Κρίτζαλη, Μπρούνα, Σαμολαδά 6, Ράτσικα, Κωστοπούλου 1, Μπατζαρακούδη 2, Νίκολιτς 5, Ζίντεκ 1, Αρβανίτη, Φερφόλια.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Χριστοδουλίδης): Καβατζοπούλου, Ναντιρα, Χαριτάκη, Αργυροπούλου 7, Χριστοδουλίδου 1, Καραβέλη 4, Αναστασιάδου, Μεντεσίδου 2, Κυρικλίδου 1, Τσερέπη 3, Αλυγιζάκη, Παπαδοπούλου Α., Λιουκα, Παπαδοπούλου 1, Κουλούρη 1.

Διαιτητές: Χαρίτσος – Τορνικίδης, Δίλεπτα: 2- 2, Πέναλτι: 5/6 – 2/2.