Δεν τα κατάφερε ο Σφιντέρσκι

Την ήττα με 2-0 από την U21 της Σερβίας γνώρισε η Πολωνία, με τον Κάρολ Σφιντέρσκι να καταγράφει συμμετοχή στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης έχοντας καλή παρουσία στον αγωνιστικό χώρο.
Πηγή: inpaok.com

Ο νεαρός επιθετικός του ΠΑΟΚ, πέρασε ως αλλαγή στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης και ήταν πολύ δραστήριο στην επιθετική γραμμή, αγωνιζόμενος είτε στην κορυφή της επίθεσης είτε στα άκρα της μεσοεπιθετικής γραμμής.

Στο 86ο λεπτό ο Σφιντέρσκι θα μπορούσε να καταγράψει ασίστ, ωστόσο οι συμπαίκτες του ήταν άστοχοι στην τελική επιλογή, με αποτέλεσμα το 0-2 υπέρ της Σερβίας, να παραμείνει μέχρι το τέλος του αγώνα.

Με αυτό τον τρόπο ο νεαρός επιθετικός του ΠΑΟΚ, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της πατρίδας του και πλέον θα επιστρέψει στη Θεσσαλονίκη, για να ενσωματωθεί ξανά στις υποχρεώσεις του Δικεφάλου.