Οι αριθμοί της αγωνιστικής, από το 2 ως το 3.800!

Από superleaguegreece.net: Τα ρεκόρ και οι επιδόσεις που αναδείχτηκαν στην αγωνιστική, συμπτώσεις και άλλα στατιστικά.
Πηγή: superleaguegreece.net

2 φορές... Από τα 17 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα ως τώρα, η ΑΕΛ μόνο σε δύο έχει βρεθεί πίσω στο σκορ στο ημίχρονο. Τα δύο με τον Παναθηναϊκό! Στις 16 Σεπτέμβρη ΑΕΛ - Παναθηναϊκός 1-3 (0-1) και τώρα Παναθηναϊκός - ΑΕΛ 1-1 (1-0). Στα υπόλοιπα 15, πέντε φορές έχει προηγηθεί και 10 ήταν ισόπαλη!

19 γκολ... Ο Ευθύμης Κουλούρης έφτασε τα 19 γκολ στη σεζόν με τον Ατρόμητο, ισοφαρίζοντας ήδη την επίδοση του Κώστα Μήτρογλου σε μια ολόκληρη σεζόν, το 2011-12. θα είναι έκπληξη να μην την καταρρίψει.

33 δευτερόλεπτα... Μπορεί ο διαιτητής Γιάννης Παπαδόπουλος να έδειξε την κόκκινη κάρτα στον Γκοϊκοβιτς στο 45ο δευτερόλεπτο του αγώνα Παναθηναϊκού - ΑΕΛ, αλλά ουσιαστικά η φάση της ανατροπής έγινε στο 33ο δευτερόλεπτο από όπου ουσιαστικά κρίθηκε η αποβολή. Είτε στο 33ο, είτε στο 45ο δευτερόλεπτο, είναι η γρηγορότερη αποβολή στα χρόνια της Super League Σουρωτή.

100 αγώνες... επίσημους με τη φανέλα του ΠΑΟΚ συμπλήρωσε ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ. Είναι η τρίτη του σεζόν του Ολλανδού στον ΠΑΟΚ και έφτασε τα 24 παιχνίδια. Την πρώτη είχε 44 και την δεύτερη 32.

300 γκολ.. Το 3ο γκολ στον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον ΟΦΗ, που πέτυχε ο Λεό Ζαμπά στο 65ο λεπτό, ήταν το 300ο στο φετινό πρωτάθλημα Super League Σουρωτή. Μέχρι το τέλος της αγωνιστικής φτάσαμε στα 305 γκολ σε 136 αγώνες, που έχουν γίνει ως τώρα.

3800 γκολ... Το γκολ του Φορτούνη στην Τρίπολη είναι το υπ' αριθμόν 3.800 του Ολυμπιακού στην ιστορία της Α' Εθνικής/Super League. Υπολογίζονται όλοι οι αγώνες της διοργάνωσης, πλέι οφ, μπαράζ, αλλά και τα γκολ από μηδενισμούς.