Πήρε "μπρος" ο Μάτος!

Από inpaok.com: Την, ιδιαίτερη, σχέση του με τα αντίπαλα δίχτυα αρχίζει να «ξαναχτίζει» ο Λέο Μάτος, που άνοιξε τον δρόμο για την νίκη του ΠΑΟΚ κόντρα στον ΟΦΗ και πέτυχε, παρόμοιο, γκολ, σε δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.
Πηγή: inpaok.com

Μετά από αυτό με την Παναχαϊκή, ο Βραζιλιάνος μπακ σκόραρε από στημένη φάση και κόντρα στους Κρητικούς δείχνοντας... ανεβασμένος, πριν την πιο κρίσιμη «στροφή» του πρωταθλήματος.

Με τα δυο του μαζεμένα γκολ, έφτασε τα 3 της σεζόν ενώ ξαναβρήκε δίχτυα στην Super League για πρώτη φορά μετά την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Συμπτωματικά, το προηγούμενο γκολ ήταν και πάλι κόντρα στον ΟΦΗ, στο «Γεντί Κουλέ», όταν ανέτρεψε πριν το ημίχρονο το εις βάρος 1-0, σε 1-2 με κεφαλιά, ενώ νωρίτερα είχε ισοφαρίσει ο Μπίσεσβαρ.

Στις προηγούμενες δυο σεζόν του με τον ΠΑΟΚ, ο έμπειρος μπακ είχε 8 γκολ (2016/17) και 7 (2017/18) αντίστοιχα σε όλες τις διοργανώσεις, και μένει να φανεί αν θα ξαφτάσει σε αυτά τα, εντυπωσιακά για την φύση της θέσης του, νούμερα και την τρέχουσα περίοδο.