5-1 τον Άρη η Κ15

Από paokfc.gr: Ένα εξαιρετικά αποδοτικό ημίχρονο ήταν αρκετό για να επικρατήσει 5-1 του Αρη η Κ15, παρότι βρέθηκε να χάνει 1-0 μέχρι την ανάπαυλα του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ είναι πλέον στους 28 βαθμούς και επελαύνει στην κούρσα του πρωταθλήματος.
Πηγή: paokfc.gr

Η αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ ξεκίνησε στο 56΄, οπότε ο Κούτσιας ισοφάρισε το παιχνίδι, έπειτα από ασίστ του Κεδίκογλου. Δύο λεπτά μετά και πάλι ο Κούτσιας, σκόραρε για το 2-1, παίρνοντας την πάσα από τον Σμυρλή. Ο ίδιος παίκτης βρέθηκε κοντά στο 3-1 για τον ΠΑΟΚ, το οποίο επετεύχθη τελικά με αυτογκόλ στο 64΄. Συνέχισε ο Σμυρλής για το 4-1 στο 74', έπειτα από ασίστ του Σπυριδόπουλου και τέλος, ο Ρούμιαντσεβ πέτυχε το πέμπτο γκολ του ΠΑΟΚ στο 79', μετά από πάσα του Κούτσια.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπότης, Τασιούρας, Σινανάι (65' Τόσκος), Ζίλος (45' Τσέλα), Κουτσίδης, Τσίκος, Σμυρλής, Πιτιλάκος (49' Κεδίκογλου), Κούτσιας, Κουλούρης (60' Ρούμιαντσεβ), Μπάμπουρας (45' Σπυριδόπουλος).