ΑΕΛ: Το πρώτο «θύμα» του Κάνιας (video)

Από inpaok.com: Ο Χοσέ Αλμπέρτο Κάνιας δεν σκοράρει συχνά, καθώς είναι ένα καθαρόαιμο εξάρι, όμως η Λάρισα έχει ιδιαίτερη... θέση στην καρδιά του.
Πηγή: inpaok.com

Αυτό, διότι είναι η πρώτη ομάδα που κατάφερε να σκοράρει στην καριέρα του!

Συγκεκριμένα, στις 2 Απριλίου του 2017, ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε τους «βυσσινί» στο γήπεδο της Τούμπας, για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, με τον Δικέφαλο να παίρνει τη νίκη με 2-0 τελικό αποτέλεσμα.

Το σκορ άνοιξε ο Κάνιας στο 37ο λεπτό με μακρινό σουτ και άνοιξε λογαριασμό, όχι μόνο με την φανέλα του ΠΑΟΚ, αλλά γενικά στην καριέρα του! Το δεύτερο γκολ των «ασπρόμαυρων» το πέτυχε ο Στέλιος Κίτσιου στο 87′, έπειτα από πάσα του Κάτσε.

Ο μέσος από την Ανδαλουσία από τότε, πέτυχε άλλα δύο γκολ. Το ένα με τον Ατρόμητο στον δεύτερο προημιτελικό του κυπέλλου της σεζόν 2017/2018, έκανε το 1-2 για τους «ασπρόμαυρους» στο 67′ και τέλος το υπέροχο γκολ κόντρα στην Βασιλεία, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων, για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του UEFA Champions League, όπου ο μέσος του ΠΑΟΚ έκανε το 1-0 στο 32ο λεπτό.

Δείτε τα γκολ από εκείνο το παιχνίδι κόντρα στην Λάρισα και φυσικά το γκολ του Κάνιας: