Νίκησε και ετοιμάζεται...

Από acpaok.gr: Ακόμη μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV το απόγευμα του Σαββάτου 24 Νοεμβρίου στο κλειστό της Νεάπολης, στο καινούριο του σπίτι, εκεί όπου υποδέχθηκε την Δράμα 86 Bianco Monte, την οποία "υπέταξε" με 32-21. Σε ένα παιχνίδι, που εν πολλοίς, ο ΠΑΟΚ το χρησιμοποίησε αφενός για να προσθέσει πόντους στη βαθμολογική του συγκομιδή και αφ' ετέρου σαν ένα chrash test ενόψει των κρίσιμων αγώνων που έχει στο αμέσως επόμενο διάστημα, το αποτέλεσμα μόνο σαν θετικό μπορεί να κριθεί. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, οι δύο ομάδες βρίσκονταν ισόπαλες στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, 1-1, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει ένα προβάδισμα +1 γκολ στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, 3-2, το οποίο αύξησε στο 10' σε +2 γκολ, 6-4 και διατήρησε ως το 15', 9-7. Μετά το 20', οι «μάγκες με τα ασπρόμαυρα» έδειξαν τις πραγματικές τους διαθέσεις και πήγαν τελικά στα αποδυτήρια προηγούμενοι με σκορ 15-9. Στα πρώτα δέκα λεπτά της δεύτερης περιόδου, ο ΠΑΟΚ διατήρησε σταθερά το προβάδισμα των +6 γκολ, 18-12 και, έπειτα, άνοιξε τη διαφορά στα +9 γκολ αρχικά, 22-13 και στα +11, 28-17 για να κερδίσει τελικά τον αγώνα με 32-21 τελικό σκορ. Άλλωστε, αν κρίνουμε από τα λεγόμενα του Στέλιου Σεϊρεκίδη σε προηγούμενη συνέντευξή του, ο Δικέφαλος θα βρίσκεται στο pick της απόδοσής του τον μήνα Δεκέμβριο. Στη συνέχεια, ακολουθεί μία μίνι διακοπή κατά την οποία η ομάδα θα έχει την ευκαιρία τόσο να ξεκουραστεί αλλά και να δουλέψει ενόψει της εκτός έδρας αναμέτρησης την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου απέναντι στον Ολυμπιακό / Ομ. Ξυνή.