Φιλική ήττα στο τάι μπρέικ

Από Paok24.com:Σε ένα κατάμεστο γήπεδο, ο Δικέφαλος του Βορρά ηττήθηκε με 3-2 σετ από την Βοϊβοντίνα.
Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει με σχετική ευκολία το πρώτο σετ κερδίζοντας το με 15-25, όμως η σερβική ομάδα αντέδρασε στο δεύτερο σετ και έκανε το 1-1 με 25-18.

Στο τρίτο σετ, οι παίκτες του Στάνκου έπαιξαν με τη φωτιά, αλλά δεν κάηκαν παίρνοντας ξανά το προβάδισμα με 24-26, με τη Βοϊβοντίνα όμως να έχει και πάλι την απάντηση και να φτάνει στην ανατροπή.

Αρχικά, οι Σέρβοι ισοφάρισαν σε 2-2 σετ με 25-20 και έφτασαν στη νίκη στο τάι μπρέικ με 15-9.

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα του ΠΑΟΚ στο τουρνουά του Νόβι Σαντ, μετά το 3-0 της πρεμιέρας από την Κάλσιτ, με τους παίκτες του Στάνκου πάντως να δείχνουν καλύτερο πρόσωπο σε σχέση με το παιχνίδι της Παρασκευής.

Η παρουσία του Δικεφάλου στο τουρνουά ολοκληρώνεται το πρωί της Κυριακής με την αναμέτρηση κόντρα στην ACH Volley στις 12:00.