"Φύγαμε με ένα καλό αποτέλεσμα και πάμε για να περάσουμε"

Από paokrevolution.net: Ο Αντελίνο Βιεϊρίνια στις δηλώσεις του μετά τον αγώνα στάθηκε στη σημασία της ισοπαλίας, αλλά αναφέρθηκε και στον αγώνα-ρεβάνς.
Πηγή: paokrevolution.net

«Ξέραμε ότι είναι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, απέναντι σε μια δυνατή ομάδα που έχει πολλές εμπειρίες. Πήραμε το αποτέλεσμα που θέλαμε, προσπαθήσαμε για τη νίκη, αλλά και η ισοπαλία με γκολ είναι ένα καλό αποτέλεσμα για μας.

Θέλουμε να περάσουμε στους ομίλους του Champions League. Είναι σημαντικό ότι φυγαμε με ένα καλό αποτέλεσμα και πάμε για να περάσουμε.

Κρατήσαμε για αρκετά λεπτά, αλλά έδωσε το πέναλτι όπως είδατε βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, αλλά ήμασταν καλοί για αρκετά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και σκοράραμε.

Είναι καλό για μας ότι είμαστε μπροστά, αλλά δε θα πάμε για το 0-0 στη ρεβάνς. Θα προσπαθήσουμε να πιέσουμε από τα πρώτα λεπτά», σημείωσε χαρακτηριστικά ο αρχηγός του Δικεφάλου.