Όταν ο Μάζιτς συνάντησε τον ΠΑΟΚ (video)

Από paok24.com: Όπως ενημερωθήκατε πριν από λίγα λεπτά από το PAOK24, διαιτητής του πρώτου αγώνα μεταξύ Μπενφίκα και ΠΑΟΚ, μεθαύριο στο Ντα Λουζ, θα είναι ο ρέφερι του πρόσφατου τελικού του Τσάμπιονς Λιγκ, Μίλοραντ Μάζιτς.

Ωστόσο, αυτή δεν θα είναι η πρώτη φορά που ο Σέρβος διαιτητής θα βρεθεί στον δρόμο του ΠΑΟΚ. Για την ακρίβεια, θα είναι η δεύτερη, καθώς ο Μάζιτς ήταν ο "άρχοντας" του προ επταετίας αγώνα στην Τούμπα μεταξύ ΠΑΟΚ και Τότεναμ, ο οποίος ολοκληρώθηκε ισόπαλος 0-0 στο πλαίσιο των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Το ημερολόγιο έδειχνε 15 Σεπτεμβρίου 2011 και για το γεγονός πως δεν σημειώθηκε γκολ, ευθύνεται εν μέρει ο Μάζιτς, καθώς διέταξε επανάληψη στο εύστοχο πέναλτι του Άλβες Λίνο στο 33ο λεπτό λόγω του ότι παίκτες των δύο ομάδων μπήκαν οριακά στη μεγάλη περιοχή πριν ο Βραζιλιάνος εκτελέσει την εσχάτη των ποινών. Δευτερόλεπτα αργότερα, ο Λίνο έστειλε τη μπάλα άουτ...