Νίκη για τη Βασιλεία

Από paok24.com: Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League, επικράτησε με 2-0 της Βάκερ Ίνσμπουργκ.

Η Βασιλεία ξεκίνησε με τους Ομλέν, Φράι, Ζούφι, Κουσμάνοβιτς, Οκαφόρ, Στόκερ, Αγέτι, Μπαλάντα, Καλουλού, Πετρέτα, Σταμπίλε στην αρχική της ενδεκάδα κι προηγήθηκε μόλις στην πρώτη φάση του αγώνα στο 1ο λεπτό με σουτ του Ζούφι μέσα από την περιοχή.

Οι Ελβετοί είχαν δύο ακόμα καλές ευκαιρίες στα μέσα στο πρώτου μέρους, χωρίς να καταφέρουν εκεί, να διπλασιάσουν τα τέρματά τους. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός της Βασιλείας έπεσε, η Βάκερ είχε ευκαιρίες (και δοκάρι) για να ισοφαρίσει, αλλά στο 86', ήρθε το δεύτερο γκολ για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ, το οποίο ήταν αυτογκόλ από τον Μπαουμγκάρτνερ της Βάκερ.

Η Βασιλεία δεν εντυπωσίασε με την εικόνα της, σε ένα ακόμα φιλικό και συνεχίζει την προετοιμασία της για τη νέα σεζόν και τα παιχνίδια με τον ΠΑΟΚ.