Φιλική νίκη της Βασιλείας κόντρα στη Ράππερσβιλ - Τζόνα

Από sdna.gr:Στο πρώτο φιλικό παιχνίδι της προετοιμασίας της, η Βασιλεία επικράτησε με σκορ 6-1 της Ράππερσβιλ-Τζόνα.
Πηγή: sdna.gr

Την Ράππερσβιλ - Τζόνα η οποία αγωνίζεται στη δεύτερη κατηγορία της Ελβετίας, αντιμετώπισε η Βασιλεία, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της, επικρατώντας με το ευρύ 6-1.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα προκριματικά του Champions League, στο φιλικό προπονητικού χαρακτήρα, ξεκίνησε με τους Ομλέν, Τσάκα, Πετρέτα, Φράι, Μπαλάντα, Τσούφι, Κουζμάνοβιτς, Στόκερ, Κάμπο, Οκαφόρ και Αγιέτι.

Κάμπο και Οκαφόρ πέτυχαν γρήγορα τα δύο πρώτα γκολ της ομάδας τους, με τους Αγιέτι και Στόκερ να ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ στο 4-1 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο ίδιο... τέμπο κινήθηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, το οποίο όμως ήταν πιο... φτωχό, καθώς πέτυχε μόλις δύο γκολ με τους Αφιμίκο Πουλουλού και Ντιμίτρι Ομπερλίν να γράφουν το όνομα τους στον πίνακα των σκόρερ διαμορφώνοντας το τελικό 6-1.

Το επόμενο... φιλικό ραντεβού δίνεται το Σάββατο (30/6), στο οποίο οι Ελβετοί θα αντιμετωπίσουν το Μόναχο 1860.