Αποφάσεις με ερωτηματικά…

Από inpaok.com: Επεισοδιακό ήταν το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με αντίπαλο τον Κόροιβο στην Αμαλιάδα, που ολοκληρώθηκε με νίκη του Δικεφάλου στην παράταση με σκορ 87-91.
Πηγή: inpaok.com

Παρά το γεγονός, πως κάποιοι φίλαθλοι πάνω από τον «ασπρόμαυρο» πάγκο ξέφυγαν στα τελευταία λεπτά και παρά το ότι τα φώτα του Κλειστού έκλεισαν σε κρίσιμη επίθεση, οι άνθρωποι του Δικεφάλου δεν έχουν κανένα παράπονο από τη φιλοξενία του Κοροίβου.

Ωστόσο, υπάρχει δυσαρέσκεια για την απόφαση των διαιτητών -Πουρσανίδη, Τσώνου και Ζαχαρής- να μην δουν στο instant replay τη φάση που ο Πόσλεϊ ευστόχησε σε μακρινό σουτ πατώντας τη γραμμή των 6,75 αλλά μέτρησε ως τρίποντο, αλλά και για το καθαρό φάουλ πάνω στον Γκος προς το τέλος της παράτασης.

Όπως και να έχει, οι αποφάσεις αυτές δεν έκριναν την έκβαση του αγώνα κι οι «ασπρόμαυροι» πέτυχαν την τέταρτη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα.