O Σάχοφ κέρδισε τον Μακ

Από inpaok.com: Ουκρανία και Σλοβακία κοντραρίστηκαν σε φιλική αναμέτρηση στο Λβιβ, με τελικό νικητή τους γηπεδούχους, που επικράτησαν με 2-1, με τον Εβγέν Σάχοφ να κερδίζει την άτυπη μάχη με τον Ρόμπερτ Μακ.
Πηγή: inpaok.com

Το ματς είχε έντονο «ασπρόμαυρο» χρώμα, αφού λεπτά συμμετοχής πήραν ο Εβγέν Σάχοφ για την Ουκρανία και ο Ρόμπερτ Μακ για την Σλοβακία, με τους δύο παίκτες του ΠΑΟΚ το τελευταίο δεκάλεπτο του ματς να τίθενται αντιμέτωποι εντός αγωνιστικού χώρου.

Το σκορ άνοιξε για το Σλοβάκους ο Στέτινα στο 10ο λέπτο, με τον Γιαρμολένκο να απαντάει 39′ για το 1-1 και τον Κονοπλιάνκα να ολοκληρώνει την ανατροπή των Ουκρανών με το γκολ που σημείωσε στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σάχοφ και Μακ δεν ξεκίνησαν στην αρχική ενδεκάδα των αντιπροσωπευτικών συγκροτημάτων των χωρών τους, με τον Σλοβάκο εξτρέμ να περνάει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στην θέση του Νέμετς στο 63′, ενώ στο 81′ ήρθε η σειρά του Σάχοφ να πατήσει χορτάρι, μπαίνοντας στην θέση του Μαλινόφσκι.