Φώναξαν «παρών»!

Από inpaok.com: Ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα στο PAOK Sports Arena, από την την Τενερίφη με 74-79 για την 5η αγωνιστική του FIBA Champions League.
Πηγή: inpaok.com

Παρά την ήττα ο Δικέφαλος, πραγματοποίησε ίσως την καλύτερη του φετινή εμφάνιση, αφού κοίταξε στα ίσα την κάτοχο του τροπαίου μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα.

Στον συγκεκριμένο αγώνα ο Απόλλωνας Τσόχλας και ο Λίνος Χρυσκόπουλος, πήραν τον περισσότερο χρόνο συμμετοχής τους τη φετινή σεζόν.

O πρώτος πήρε χρόνο συμμετοχής μετά την απομάκρυνση του Κέβιν Ντίλαρντ και ο δεύτερος λόγω του τραυματισμού του Ούσμαν Κρουμπάλι.

Ο έμπειρος γκαρντ του Δικεφάλου αγωνίστηκε για 28 λεπτά (όλο το δεύτερο ημίχρονο), πετυχαίνοντας 13 πόντους και ο Λίνος Χρυσικόπουλος, αν και χρεώθηκε νωρίς με 3 φάουλ, έπαιξε για 10 λεπτά και πέτυχε 7 πολύ κρίσιμους πόντους.