Λεωφόρος... νίκης για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ!

Από acpaok.gr:Μεγάλη νίκη για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στο κλειστό της Λεωφόρου απέναντι στον Παναθηναϊκό!

Το σύνολο του Βασίλη Μασλαρινού έκανε μία επιβλητική εμφάνιση μέσα στην Αθήνα επικρατώντας με 53-61, παρά τις απουσίες των Λύμουρα και Mallard.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ βρισκόταν σχεδόν σε όλο το παιχνίδι μπροστά στο σκορ εκτός από την πρώτη περίοδο όπου βρισκόταν πίσω με 16-15. Στη συνέχεια, η ομάδα πάτησε γκάζι, με αποκορύφωμα την 2η περίοδο, όπου βρισκόταν μπροστά με 13 πόντους και έκλεισε το ημίχρονο με 22-35. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και δεν έχασε σε κανένα σημείο το προβάδισμα, με αποτέλεσμα να επικρατήσει με τελικό σκορ 53-61.

Πρώτη σκόρερ για τον Δικέφαλο η Brittany Lewis με 22 πόντους, με την Keani Albanez να ακολουθεί με 17 πόντους. Ακόμη, η Αφεντούλα Μαγαλιού πέτυχε 8 πόντους, με 7 ασσίστ!

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ: 53-61

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 22-35, 37-47, 53-61

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός): ΠΑΟΚ: Κωτούλα 2, Στεργίου, Μαγαλιού 8, Κατσαμούρη 6, Ζέρβα, Κριμίλη 2, Ταρπάγκου 2, Τράντα 2, Lewis 22, Albanez 17

Τώρα, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στρέφει το βλέμμα του στον επόμενο εντός έδρας αγώνα με τη Νίκη Λευκάδας.