Περιμένουν… θαύμα Σλοβακία-Μακ

Από inpaok.com: Ο Ρόμπερτ Μακ, μπορεί να ήταν τιμωρημένος για το ματς της Σλοβακίας με την Μάλτα, ωστόσο ο άσος του ΠΑΟΚ, παρακολούθησε και στήριξε από κοντά τις προσπάθειες των συμπαικτών του, που κέρδισαν με 3-0 και πλέον περιμένουν το... θαύμα για να εξασφαλίσουν μια θέση στα μπαράζ του Νοεμβρίου.
Πηγή: inpaok.com

Οι Σλοβάκοι θέλουν να λήξει ισόπαλη η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ουκρανία και Κροατία, που θα διεξαχθεί την Δευτέρα (9/10), προκειμένου να είναι αυτοί που θα εξασφαλίσουν, μέσα από την ειδική βαθμολογία των ομάδων που κατέκτησαν την δεύτερη θέση στους ομίλους, την παρουσίας τους στα νοκ-άουτ ματς που θα διεξαχθούν τον Νοέμβριο.

Στα του ματς, η Μάλτα αντιστάθηκε για μόλις ένα μισάωρο. Ο Νέμετς άνοιξε το σκορ, λοιπόν, για τους γηπεδούχους στο 33ο λεπτό, με τον ίδιο παίκτη να γράφει το 2-0 στο 62'. Επτά λεπτά αργότερα ήρθε ο Ντούντα να γράψει το 3-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα!