Xάρηκαν με την… ψυχή τους

Από inpaok.com: Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-0 της Ολιμπίκ Ντόνετσκ στην Τούμπα, στην οποία βρέθηκαν περίπου 15 χιλιάδες φίλαθλοι του Δικεφάλου, δημιουργώντας εξαιρετική ατμόσφαιρα...
Πηγή: inpaok.com

Από νωρίς ο Δικέφαλος επέβαλλε τον δικό του ρυθμό, έδειξε τις διαθέσεις του και στο 24ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί με ένα πολύ όμορφο γκολ του Ρόμπερτ Μακ.

Τα εντυπωσιακά τέρματα της βραδιάς συνεχίστηκαν, καθώς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Τσίμιροτ με ένα απίστευτο μακρινό σουτ διαμόρφωσε το 2-0, ξεσηκώνοντας το «ασπρόμαυρο» κοινό.

Οι ποδοσφαιριστές του Αλεξάνταρ Στανόγεβιτς χάρηκαν με την... ψυχή τους την νίκη πρόκριση, ήταν ιδιαίτερα εκδηλωτικοί στους πανηγυρισμούς τους, όπως μπορείτε να διαπιστώσετε και στις φωτογραφίες που ακολουθούν: