Έπαιξε στο φιλικό ο Βιεϊρίνια

Από paok24.com: Το θέμα του Αντελίνο Βιεϊρίνια επανήλθε και πάλι στο προσκήνιο, την ώρα που ο Πορτογάλος συνεχίζει τις προπονήσεις με την Βόλφσμπουργκ, με τους Γερμανούς να μπαίνουν στο τελικό στάδιο της προετοιμασίας τους.

Οι "λύκοι" αντιμετώπισαν πριν από λίγο την Νιουκάστλ στο πλαίσιο φιλικού αγώνα και γνώρισαν την ήττα με 3-1, με τον Πορτογάλο να παίρνει χρόνο συμμετοχής από τον προπονητή του.

Συγκεκριμένα, ο Βιεϊρίνια πέρασε στο 46ο λεπτό στο γήπεδο, στη θέση του Γκιλαβογκί, ενώ για την ιστορία ο Μίτροβιτς άνοιξε το σκορ για την Νιουκάστλ στο 37ο λεπτό, ο Ρίτσι έκανε δύο τα τέρματα για τους Άγγλους στο 43 και ο Μάλι μείωσε στο 52ο λεπτό για την Βόλφσμπουργκ, με τον Ατσού να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στο 68'