Όλο και πιο ψηλά!

Απο acpaok.gr : Γρήγορη και ανοδική πορεία έχουν τα κορίτσια πόλο του ΠΑΟΚ αφού μέσα σε ενάμιση μόλις χρόνο κατάφεραν να μπούνε στη τελική 6αδα του πρωταθληματος.

Πέρυσι ξεκίνησε μια νέα αρχή στο γυναικειο τμήμα πόλο με προπονητρια την Χρυσουλα Χατζελλη με σκοπό την παραγωγή νέων μικρών αθλητριών ώστε σε λίγα χρόνια να μπορούν να αποτελούν την γυναικεία ομάδα και να πρωταγωνιστουν στην Α1 κατηγορία.

Οι κορασίδες (γεν .2002+) πέρυσι πέρασαν στα τελικά (10 ομαδες)και πήραν την 8η θέση.

Φέτος μέσα σε ένα χρόνο δουλειάς κατέλαβαν την 6η θέση ,που ήταν και ο στόχος της φετινής χρονιάς, στο πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Αθήνα στο κολυμβητηριο της Βουλιαγμενης το Π-Σ/Κ 16-18/7.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας και ευχόμαστε να συνεχίσουν αυτή την ανοδική πορεία τους!