Τέσσερα παιχνίδια, ίδιο σκορ

Απο paok24.com : Ένα ιδιαίτερο στατιστικό στοιχείο προέκυψε από τις φετινές τέσσερις αναμετρήσεις του Δικεφάλου με τον Πανιώνιο, αφού όλες έληξαν με το ίδιο σκορ.
Πηγή: paok24.com

ΠΑΟΚ και Πανιώνιος τέθηκαν τη φετινή σεζόν τέσσερις φορές αντιμέτωποι, δύο φορές στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και άλλες δύο στη διαδικασία των playoffs.

Κοινό σημείο των παραπάνω αναμετρήσεων; Το τελικό σκορ το οποίο ήταν και τις τέσσερις φορές το 1-0.

Η αρχή έγινε την 10η αγωνιστική με τον Πανιώνιο να φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ στη Νέα Σμύρνη και να παίρνει τη νίκη με 1-0 με το γκολ του Καρίμ Ανσαριφάντ στο 14ο λεπτό της συνάντησης.

Η... απάντηση του Δικεφάλου ήρθε στο δεύτερο γύρο και στην 25η αγωνιστική, όταν πήρε τη... ρεβάνς με το ίδιο σκορ και σκόρερ τον Δημήτρη Πέλκα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να επικρατήσει του Πανιωνίου με 1-0 και στα δύο τους παιχνίδια στα playoffs.

Με το γκολ του Πρίγιοβιτς ο Δικέφαλος πήρε το τρίποντο πριν από λίγες ημέρες το τρίποντο στην Τούμπα, ενώ με σουτ δικό του και κόντρα στον Ρισβάνη οι "ασπρόμαυροι" έφυγαν με τη νίκη από τη Νέα Σμύρνη.