ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός στα ημιτελικά

Από inpaok.com: Δύο σπουδαίοι ημιτελικοί θα γίνουν στο Final Four του Κ17 που θα διεξαχθεί στην Τρίπολη το τριήμερο 18-20 Μαΐου.
Πηγή: inpaok.com

Η μεγάλη έκπληξη ουσιαστικά αφορά το Νότιο όμιλο, εκεί όπου την τελευταία αγωνιστική ο Αστέρας επικράτησε του Ολυμπιακού με 1-0 στο Ρέντη και κατέκτησε την πρώτη θέση του ομίλου αφήνοντας τους «ερυθρόλευκους» στην δεύτερη θέση.

Αντίθετα στον Βόρειο όμιλο, ο ΠΑΟΚ που ήταν εξαρχής το φαβορί κατέκτησε την πρώτη θέση και η Ξάνθη ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα ως δεύτερη.

Έτσι προέκυψαν τα δυο ζευγάρια του Final Four για τους ημιτελικούς της Πέμπτης (18/5) ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ και τον Αστέρα με την Ξάνθη με τις δυο νικήτριες ομάδες να βρίσκονται στον τελικό του Σαββάτου για τον τίτλο του πρωταθλητή.

Τις επόμενες μέρες θα γίνουν γνωστές και οι ώρες των δυο παιχνιδιών τα οποία αναμένεται να καλυφθούν και τηλεοπτικά από τα κανάλια Novasports