Πήραν το ντέρμπι οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ

Από tsiotras.blogspot.gr: Καλύτερες μετά την πρώτη περίοδο οι νέανιδες του ΠΑΟΚ, πέτυχαν σημαντική νίκη στην έδρας του επί του Αρη με 59-52 ισοφαρίζοντας τις νίκες σε 1-1.
Πηγή: tsiotras.blogspot.gr

Έτσι τα πάντα σε ότι αφορά τον τίτλο θα κριθούν στο τρίτο παιχνίδι που θα γίνει στο «Αλεξάνδρειο».

Ο «Δικέφαλος» πήρε σημαντικό προβάδισμα με 34-20 στις αρχές της τρίτης περιόδου, όμως ο Αρης κατάφερε να μειώσει σε 48-46 με τρίποντο της Κατερνας Τσινέκε στο 35ο λεπτό. Όμως στο τέλος ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος και πήρε δίκαια το ροζ φύλλο.
Δεκάλεπτα: 13-12, 24-20, 39-35, 59-52
Διαιτητές: Δαμίγος-Πετανίδου Γ.
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός-Αγγελίδης): Σιακαβάρα 1 Παπαδοπούλου 9(1), Τσαλή 8, Ζέρβα 3(1), Μπαλιούση, Πολυμένη, Διαμαντίδου 12(2), Δαιμονάκου 4, Κοντογεώργου 12, Στεργίου 10(2).

ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης): Τσινέκε Ε. 17(2), Τσινέκε Κ. 17(3), Σικαλίδου 2, Γκρίτζαλη 3, Γιαννουσίου 4, Νιγδέλη, Βαντσιούρη 3, Μπουντούκα 4.

Καλύτερες μετά την πρώτη περίοδο οι νέανιδες του ΠΑΟΚ, πέτυχαν σημαντική νίκη στην έδρας του επί του Αρη με 59-52 ισοφαρίζοντας τις νίκες σε 1-1. Έτσι τα πάντα σε ότι αφορά τον τίτλο θα κριθούν στο τρίτο παιχνίδι που θα γίνει στο «Αλεξάνδρειο». Ο «Δικέφαλος» πήρε σημαντικό προβάδισμα με 34-20 στις αρχές της τρίτης περιόδου, όμως ο Αρης κατάφερε να μειώσει σε 48-46 με τρίποντο της Κατερνας Τσινέκε στο 35ο λεπτό. Όμως στο τέλος ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος και πήρε δίκαια το ροζ φύλλο.    Δεκάλεπτα: 13-12, 24-20, 39-35, 59-52Διαιτητές: Δαμίγος-Πετανίδου Γ.ΠΑΟΚ (Μασλαρινός-Αγγελίδης): Σιακαβάρα 1 Παπαδοπούλου 9(1), Τσαλή 8, Ζέρβα 3(1), Μπαλιούση, Πολυμένη, Διαμαντίδου 12(2), Δαιμονάκου 4, Κοντογεώργου 12, Στεργίου 10(2).
ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης): Τσινέκε Ε. 17(2), Τσινέκε Κ. 17(3), Σικαλίδου 2, Γκρίτζαλη 3, Γιαννουσίου 4, Νιγδέλη, Βαντσιούρη 3, Μπουντούκα 4.