«Μειονέκτημα οι απουσίες»

Από inpaok.com: Ο λίμπερο του ΠΑΟΚ Δημήτρης Γκαράς που έχει και τα γενέθλια του, μίλησε για την ήττα του Δικεφάλου, από τον ΟΣΦΠ, ενώ αναφέρθηκε και στις απουσίες των «ασπρόμαυρων», που αποτελούν μειονέκτημα έναντι των αντιπάλων του...
Πηγή: inpaok.com

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

«Ξεκινήσαμε καλά και δυνατά, χωρίς λάθη. Το καλό μας στοιχείο είναι το μπλοκ-άμυνα και μας έχει χαρίσει πολλές νίκες. Ο Ολυμπιακός έχει βάθος πάγκου, έκανε αλλαγές και έδωσε μια φρεσκάδα στην ομάδα και κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους και εμείς να κυνηγάμε στο σκορ.

Έπαιξε ρόλο η απώλεια του δευτέρου σετ, κάθε σετ όμως είναι διαφορετικός αγώνας. Εύχομαι να γυρίσουν γρήγορα τα παιδιά που είναι τραυματίας, είμαστε 7-8 παιδιά εδώ και πολύ καιρό και είναι ένα μειονέκτημα για μας».