Φιλική ισοπαλία για τις Ελπίδες

Από sentragoal.gr: Οι Εθνικές Ελπίδων Κύπρου και Ελλάδας αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2 στα πλαίσια φιλικής αναμέτρησης που διεξήχθη στην Αμμόχωστο το απόγευμα της Παρασκευής.
Πηγή: sentragoal.gr

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ανδρέα Φράγκου στο 5' και κεφαλιά του Ανδρέα Καρό του 28', με την Ελλάδα να μειώνει στο 39' με ωραίο πλασέ του Δημήτρη Μεληκιώτη της Βέροιας.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 89' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ευθύμη Κουλούρη, μετά από χέρι του Γιάννη Κούσουλου μέσα στην περιοχή. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χρίστος Γουΐλερ έχασε μεγάλη ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην Κύπρο.

ΣΚΟΡΕΡΣ: 5' Φράγκος, 28' Καρό - 39' Μεληκιώτης, 89' Κουλούρης (πεν.)

ΚΥΠΡΟΣ (Ν. Ανδρονίκου): Α. Χριστοδούλου (70' Τασουρής), Α. Καρό (61΄ Α. Φραγκέσκου), Χρ. Γουΐλερ, Ρ. Αναστασίου, Κ. Παναγή (46' Λίλλης), Φ. Κατελάρης, Α. Φράγκου (70' Κουμής), Ι. Πίττας (55' Ηλία), Θ. Ιωσηφίδης (70' Λιασίδης), Ι. Κούσουλος, Μ. Νικολάου (61' Ψάλτης).

ΕΛΛΑΔΑ (Α. Νικοπολίδης): Π. Ντούνης, Ε. Σιάλακας, Α. Ρούσος, Γ. Κυριακόπουλος, Ο. Χατζητέρζογλου, Κ. Πλέγας, Κ. Γαλανόπουλος, Π. Ορφανίδης, Δ. Μεληκιώτης, Ευθ. Κουλούρης, Γ. Μανθάτης.