Ξύπνησε μνήμες 2019 (vids)

Ξανά με ανατροπή στο Αγρίνιο ο ΠΑΟΚ
Photo Credits: @@paok24

Ο ΠΑΟΚ πήρε το τρίποντο στην έδρα του Παναιτωλικού επικρατώντας με 3-1 παρά το γεγονός ότι από νωρίς βρέθηκε πίσω στο σκορ από τους Αγρινιώτες.

Τα γκολ των Σάστρε, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλια ανέτρεψαν πλήρως το σκηνικό και χάρισαν τη νίκη στο σύνολο του Ράζβαν Λουτσέσκου.

Μια ανατροπή που θύμισε την αντίστοιχη που είχε κάνει ο ΠΑΟΚ το 2019 απέναντι στον Παναιτωλικό.

Τότε, ο Δικέφαλος είχε μείνει πίσω στο σκορ με το γκολ του Μπαίροβιτς στο 54′, για να έρθει η απάντηση με το τρομερό γκολ του Βιεϊρίνια στο 64′ και η ολική ανατροπή με τον Μάτος τρία λεπτά μετά.

Σήμερα, ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε με τον Σάστρε στο 72′ και ένα λεπτό μετά ο Ζίβκοβιτς έφερε τα πάνω κάτω στο ματς, με τον Κωνσταντέλια να βάζει το… κερασάκι στην τούρτα.

Και στο ματς του 2019, ο ΠΑΟΚ είδε να του ακυρώνεται γκολ του Μάτος, ενώ στο σημερινό παιχνίδι ακυρώθηκε το γκολ του Κωνσταντέλια, πριν την ισοφάριση.