Και πάλι μόνος στην κορυφή, με εξάρα!

Για την 15η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ συνέτριψε εκτός έδρας την Κηφισιά με το εντυπωσιακό 0-6...

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου παρέταξε στο αρχικό σχήμα, τον Κοτάρσκι κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Ράφα Σοάρες, Εκόνγκ, Μιχαηλίδη, Σάστρε, αμυντικά χαφ τους Οζντόεφ - Μεϊτέ, μπροστά τους τους Κωνσταντέλια, Μουργκ, Ντεσπόντοφ και στην κορυφή της επίθεσης τον Μπράντον.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε καλά στο ματς και στο 13' ο Κωνσταντέλιας μετά από ασίστ του Μουργκ έγραψε 0-1! Στα λεπτά που ακολούθησαν οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 17' και στο 19' με τους Οζέγκοβιτς και Σάντος αντίστοιχα, όμως σύντομα η ταξη αποκαταστάθηκε!

Στο 28' ο Μπράντον σημείωσε το 0-2, μετά από ασίστ του  Ντεσπόντοφ, ενώ στο 35' ο Ντεσπόντοφ μετά από μπαλιά του Κωνσταντέλια σημείωσε το 0-3, βάζοντας βάσεις νίκης από νωρίς!

Στο 52' ο Μουργκ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στ επίπεδα του 0-4, μετά από ασίστ του Ντεσπόντοφ και στο 72' ήρθε το από τον 0-5 ο Οζντόεφ με καρφωτή κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ντεσπόντοφ!

Το τελικό 0-6 διαμόρφωσε ο Τσιγγάρας στο 81'. Και κάπως έτσι ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας αφήνοντας πίσω του τους τρεις του τέως (;) ΠΟΚ!

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Μποτία, Λαντρ, Λούμορ (60' Γκόμπελιτς), Κωνσταντακόπουλος (60' Πρίτσας), Βαφέας, Παπασάββας, Ματέους Σάντος (82' Ίλιεφ), Οζέγκοβιτς, Τετέι (63' Μπιφουμά).

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Εκόνγκ, Μιχαηλίδης, Ράφα Σοάρες (73' Μπάμπα), Οζντόεφ (73' Μάρκος Αντόνιο), Μεϊτέ (73' Τσιγγάρας), Ντεσπόντοφ, Μουργκ (77' Τζίμας), Κωνσταντέλιας, Μπράντον (73' Σαμάτα).

....................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης...

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

88ο λεπτό: Ακυρώθηκε σαν οφ σάιντ το γκολ που σημείωσε ο Σαμάτα!

85o λεπτό: Σέντρα ο Ντεσπόντοφ, ο Μπάμπα έπιασε δυνατή κεφαλιά αλλά ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε.

81ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Τσιγγάρας και 0-6!

77ο λεπτό: Τζίμας στη θέση του Μουργκ

73ο λεπτό: Ώρα αλλαγών για τον ΠΑΟΚ! Μάρκος Αντόνιο αντί Οζντόεφ, Τσιγγάρας αντί Μεϊτέ, Μπάμπα αντί Ράφα Σοάρες και Σαμάτα αντί του Μπράντον.

72ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-5 ο Οζντόεφ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ντεσπόντοφ!

71ο λεπτό: Μπράντον - Οζντόεφ και Ράφα Σοάρες συνδυάστηκαν με τον τελευταίο να σουτάρει και η μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι με παρέμβαση του Αναγνωστόπουλου, βγαλινοντας στη συνέχεια κόρνερ.

63o λεπτό: Μπήκε ο Μπιφουμά, βγήκε ο Τετέι.

60ό λεπτό: Μπήκαν Πρίτσας και Γκόμπελιτς, βγήκαν οι  Κωνσταντακόπουλος, Λούμορ.

53ο λεπτό: Κίτρινη στον Τετέι για μαρκάρισμα στον Κωνσταντέλια.

52ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-4 ο Μουργκ! Ασίστ ο Ντεσπόντοφ!

Ημίχρονο...

45'+1': Σουτ του Κωνσταντέλια, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.

1 λεπτό οι καθυστερήσεις

44ο λεπτό: Ευκαιρία για την Κηφισιά με τον Σάντος να σουτάρει άστοχα από το όριο της περιοχής.

35ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ντεσπόντοφ μετά από μπαλιά του Κωνσταντέλια!

28ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μπράντον και 0-2. Ασίστ ο Ντεσπόντοφ!

19ο λεπτό: Και πάλι έγινε απειλητική η Κηφισιά, με τον Σάντος να αστοχεί μετά από λάθος του Μιχαηλίδη! Μετά το 0-1 οι γηπεδούχοι απείλησαν τρεις φορές!

17ο λεπτό: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Οζέγκοβιτς από καλή θέση να σουτάρει άουτ!

13ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κωνσταντέλιας μετά από ασίστ του Μουργκ και 0-1!

6ο λεπτό: Καλή στιγμή για το ΠΑΟΚ, με τον Μποτία να κόβει την τελευταία στιγμή τον Ντεσπόντοφ!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα...

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Μποτία, Λαντρ, Λούμορ (60' Γκόμπελιτς), Κωνσταντακόπουλος (60' Πρίτσας), Βαφέας, Παπασάββας, Ματέους Σάντος (82' Ίλιεφ), Οζέγκοβιτς, Τετέι (63' Μπιφουμά). Αναπληρωματικοί: Κρίστινσον, Σπίνος, Πέϊος, Πρίτσας, Γκόμπελιτς, Μπιφουμά, Τσάπαν, Αντερέγκεν, Ίλιεφ.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Εκόνγκ, Μιχαηλίδης, Ράφα Σοάρες (73' Μπάμπα), Οζντόεφ (73' Μάρκος Αντόνιο), Μεϊτέ (73' Τσιγγάρας), Ντεσπόντοφ, Μουργκ (77' Τζίμας), Κωνσταντέλιας, Μπράντον (73' Σαμάτα). Αναπληρωματικοί: Ζ. Ζίβκοβιτς, Κεντζιόρα, Μπάμπα, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Μάρκος Αντόνιο, Σαμάτα, Τζίμας.