Στην κορυφή με πολύ κακή εμφάνιση!

Για την 21η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε πολύ δύσκολα στην Τούμπα την ομάδα του Βόλου ΝΠΣ με 1-0 ...

Σε παιχνίδι που έγινε μπροστά σε λιγότερους από 10.000 θεατές, ο Φερέιρα παρέταξε στο αρχικό σχήμα τον Zίβκοβιτς κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλη, στα χαφ τους Ντόουγκλας, Μαουρίσιο, Λημνιό, Βιεϊρίνια, μπροστά τους ο Μίσιτς και προωθημένος ο Σφιντέρσκι.

Η εμφάνιση της ομάδας στο πρώτο 45λεπτό ήταν απογοητευτική, δεν πίεσε για να κλέψει μπάλες, δεν είχε καν την κατοχή της μπάλας (!) και οι 2-3 καλές ευκαιρίες που προέκυψαν δε μεταφράστηκαν σε κάποιο γκολ.

Ο Βόλος πατούσε πολύ καλά στο γήπεδο, δεν είχε φάσεις για γκολ, όμως έλεγχε τον ρυθμό και σε κάποιες περιπτώσεις είχε τις προϋποθέσεις για να απειλήσει.

Οι καλύτερες στιγμές μας στο ματς καταγράφηκαν στο 8' με τον Μίσιτς, στο 9' με τον Σφιντέρσκι, στο 20' με τον Βιεϊρίνια και στο 33' με τον Ντόουγκλας. Η καλύτερη όλων ήρθε στο 39' όταν ο Σφιντέρσκι βγηκε τετ α τετ, πλάσαρε τον Γκαραβέλη, αλλά ο Τσίκας πρόλαβε και την έδιωξε.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ βελτίωσε την εικόνα του, είχε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες με τον Βιεϊρίνια στο 51' και τον Μίσιτς στο 54', για να ανοίξει το σκορ στο 60' ο Βιεϊρίνια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ένα πέναλτι που υπέδειξε ο Κουτσιαύτης σε ανατροπή του Λημνιού από τον Τσαούση.

Το τελευταίο μισάωρο της αναμέτρησης βρήκε τον ΠΑΟΚ να παίζει για να κρατήσει το σκορ, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την κατοχή της μπάλας και να απειλούν με ισοφάριση!

Το τελευταίο σφύριγμα του Κουτσιαύτη βρήκε τον κόσμο να αποδοκιμάζει, αλλά η ομάδα με το τρίποντο που πήρε να βρίσκεται μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Βόλος ΝΠΣ: Γκαραβέλης, Οικονόμου, Δημόπουλος (83' Τόρες), Βιγιάρες, Τσαούσης, Τσοκάνης, Μουνίθ, Ντεντάκης, Ράφαελ (77' Λύρατζης), Μάντζης, Γκουαροτσένα

........................................

Τέλος με γιούχα στην Τούμπα...

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

87ο λεπτό: Εσίτι στη θέση του Βιεϊρίνια

83ο λεπτό: Τόρες στη θέση του Δημόπουλου

77ο λεπτό: Λύρατζης στη θέση του Ράφαελ

69ο λεπτό: Λάμπρου στη θέση του Σφιντέρσκι!

61ο λεπτό: Ευκαιρία για τον Βόλο με τον Γκουαροτσένα να σουτάρει και η μπάλα να βρίσκει στο σώμα του Βαρέλα και να περνάει άουτ

60ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Βιεϊρίνια με πέναλτι που κέρδισε ο Λημνιός όταν ανατράπηλε από τον Τσαούση

55ο λεπτό: Μπίσεσβαρ στη θέση του Μαουρίσιο

54ο λεπτό: Φοβερό χαμένο τετ α τετ ο Μίσιτς

52ο λεπτό: Βράζει η Τούμπα την ώρα που ο Βόλος χάνει μεγάλη ευκαιρία!!! Ο Μάντζης σούταρε από καλή θέση άουτ

51ο λεπτό: Απίστευτη ευκαιρία ο Βιεϊρίνια !!!

Ημίχρονο μέσα σε αποδοκιμασίες για την κάκιστη εικόνα της ομάδας

39ο λεπτό: Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σφιντέρσκι βγηκε τετ α τετ, πλάσαρε τον Γκαραβέλη, αλλά ο Τσίκας πρόλαβε και την έδιωξε

33ο λεπτό: Ο Ντόουγκλας από κοντά πιάνει αμαρκάριστος την κεφαλιά άουτ

Το παιχνίδι σταμάτησε στο 24ο λεπτό, και γράφτηκε μήνυμα για τον Κόμπι Μπράιαντ στον φωτεινό πίνακα της Τούμπας.

20ό λεπτό: Σουτ του Βιεϊρίνια μπλόκαρε ο Γκαραβέλης

Φτάσαμε στο 16' με την εικόνα της ομάδας να προβληματίζει

9ο λεπτό: Σουτ του Σφιντέρσκι μπλόκαρε στη γωνία του ο Γκαραβέλης

8ο λεπτό: Καλή στιγμή με τον Μίσιτς να σουτάρει άουτ

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα ...

ΠΑΟΚ: Zίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Ντόουγκλας, Μαουρίσιο (55' Μπίσεσβαρ), Λημνιός, Βιεϊρίνια (87' Εσίτι), Μίσιτς, Σφιντέρσκι (69' Λάμπρου). Αναπληρωματικοί: Πασχαλάκης, Μιχάι, Εσίτι, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Λάμπρου, Στοχ

Βόλος ΝΠΣ: Γκαραβέλης, Οικονόμου, Δημόπουλος (83' Τόρες), Βιγιάρες, Τσαούσης, Τσοκάνης, Μουνίθ, Ντεντάκης, Ράφαελ (77' Λύρατζης), Μάντζης, Γκουαροτσένα. Αναπληρωματικοί: Καραγκιόζης, Μήτογλου, Διαμαντής, Λύρατζης, Φερράρι, Τόρες, Γέντρισεκ

.................................

Εκτός αποστολής έμεινε ο Γαϊτανίδης

17:05 Ζίβκοβιτς, Πασχαλάκης βγήκαν για προθέρμανση, ακολούθησαν αυτοί του Βόλου

17:22 Και οι υπόλοιποι παίκτες του Βόλου στο γήπεδο για προθέρμανση

19:24 Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες μας για το καθιερωμένο ζέσταμα, λίγος ο κόσμος για την ώρα στις εξέδρες της Τούμπας