Τρίποντο με το VAR να έχει πάρει φωτιά!

Για την 19η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε στην Τούμπα τον Αστέρα Τρίπολης με 3-1...

Μπροστά σε 20.000 περίπου θεατές, ο Φερέιρα παρέταξε στο αρχικό σχήμα τον Ζίβκοβιτς κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Μάτος, Βαρέλα, Ίνγκασον, Βιεϊρίνια, στα χαφ οι Λημνιός, Μαουρίσιο, Ντόουγκλας, Πέλκας, μπροστά τους ο Μίσιτς και στην κορυφή της επίθεσης ο Σφιντέρσκι.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, πίεσε τους φιλοξενούμενους και μόλις στο 5ο λεπτό, χάθηκε τεράστια ευκαιρία από τον Λημνιό, καθώς ο Παπαδόπουλος τον νίκησε στο τετ α τετ!

Όσο περνούσαν τα λεπτά, η πίεση του ΠΑΟΚ εξασθένησε, ο Αστέρας πήρε μέτρα στο γήπεδο, ισορρόπησε τον αγώνα, έγινε απειλητικός σε μια δυο περιπτώσεις και στο 29ο λεπτό ο Σφιντέρσκι έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο τελείωσε το ημίχρονο όταν ακούστηκε το σφύριγμα του Σκουλά.

Στο 56ο λεπτό, χάθηκε φοβερή ευκαιρία από τον Πέλκα και στο 60' ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 2-0 μετά από υπόδειξη VAR και ενώ ο Σκουλάς είχε υποδείξει οφ σάιντ!

Πέντε λεπτά αργότερα ο Σκουλάς έδωσε αρχικά πέναλτι σε ανατροπή του Σφιντέρσκι και κόκκινη στον Σουάρες, στη συνέχεια με το VAR έδωσε φάουλ λίγο έξω από τη γραμμή διορθώνοντας το λάθος του!

Στο 79ο λεπτό ο Λάμπρου μετά από εξαιρετική μπαλιά του Μίσιτς σημείωσε το 3-0, για να μειώσει στο 87' ο Φερνάντεθ με τη βοήθεια του VAR!

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο (80' Εσίτι), Αουγκούστο, Λημνιός, Πέλκας (61' Λάμπρου), Μίσιτς, Σφιντέρσκι (69' Άκπομ)

...........................

93ο λεπτό: Κίτρινη στον Νόουγκλας

8 λεπτά οι καθυστερήσεις

87ο λεπτό: 3-1 οΦερνάντεθ, μέτρησε το γκολ με τη βοήθεια του VAR

80ό λεπτό: Εσίτι στη θέση του Μαουρίσιο

79ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Λάμπρου μετά από εξαιρετική μπαλιά του Μίστς

77ο λεπτό: Μπέλοκ στη θέση του Μπόρχα Φερνάντεθ

70ό λεπτό: Φοβερή επέμβαση του Παπαδόπουλου στο σουτ του Ντόουγκλας

69ο λεπτο: Πασαλίδης στη θέση του Λουίς Φερνάντεθ και Άκπομ στη θέση του Σφιντέρσκι

65ο λεπτό: Ο Σκουλάς δίνει αρχικά πέναλτι σε ανατροπή του Σφιντέρσκι και κόκκινη στον Σουάρες, στη συνέχεια με το VAR έδωσε φάουλ λίγο έξω από τη γραμμή

61ο λεπτό: Λάμπρου στη θέση του Πέλκα και Ριέρα στη θέση του Σίτο

60ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ  ο Πέλκας μετά από υπόδειξη VAR και ενώ ο Σκουλάς είχε υποδείξει οφ σάιντ

56ο λεπτό: Φοβερή ευκαιρία ο Πέλκας!!! Δε χάνονται αυτά! Σουτ από το ύψος του πέναλτι άουτ

45+4': Αυστηρό φάουλ υπέρ του Αστέρα, κοντά στο κόρνερ, πέρασε η φάση

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

42ο λεπτό: Σουτ του Μπόρχα Φερνάντεθ από καλή θέση άουτ!

38ο λεπτό: Σουτ του Φερνάντεθ άουτ

29ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Σφιντέρσκι και 1-0 ο ΠΑΟΚ

25ο λεπτό: Ο Ίνγκασον πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ, η μπάλα πέρασε άουτ

22o λεπτό: Σέντρα ο Βιεϊρίνια, δεν πρόλαβε την μπάλα ο Μίσιτς

14ο λεπτό: Λάθος ο Αουγκούστο, σουτ ο Φερνάντεθ κόρνερ η μπάλα

9ο λεπτό: Σουτ του Μαουρίσιο άουτ

5ο λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία ο Λημνιός, καθώς ο Παπαδόπουλος τον νίκησε στο τετ α τετ

1ο λεπτό: Γύρισμα του Μίσιτς από τα δεξιά, πέρασε η μπάλα

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Αστέρα στη σέντρα

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο (80' Εσίτι), Αουγκούστο, Λημνιός, Πέλκας (61' Λάμπρου), Μίσιτς, Σφιντέρσκι (69' Άκπομ). Αναπληρωματικοί: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Μιχάι, Εσίτι, Στοχ, Λάμπρου, Ακπόμ

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Σουάρες, Ορτέγκα, Ματρικάρντι, Κώτσιρας, Σίτο (61' Ριέρα), Μπόχα Φερνάντεθ (71' Μπέλοκ), Βαλιέντε,  Μαρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ (69' Πασαλίδης), Χαουρέγκι. Αναπληρωματικοί: Μιχαήλ, Κρέσπι, Ριέρα, Μπέλοκ, Πασαλίδης, Τασουλής, Ιγκλέσιας

.....................................

16:18 ΄Έφτασε στην Τούμπα η αποστολή του Αστέρα, με τους παίκτες της ομάδας της Τρίπολης να κάνουν την πρώτη αναγνωριστική βόλτα στπ γήπεδο

Εκτός αποστολής ο Γαϊτανίδης

H ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

17:07 Βγήκαν για ζέσταμα οι τερματοφύλακες του Αστέρα για να ακολουθήσουν ένα λεπτό αργότερα ο Πασχαλάκης και ο Ζϊβκοβιτς

17:20 Οι παίκτες του Αστέρα βγήκαν για προθέρμανση...

17:27 Και ο ΠΑΟΚ στον αγωνιστικό χώρο